AUD/USD, 0,7250’nin üzerinde teknik dirence ulaştı ve yine de ayı zirve seviyelerinde kapatmaya çalışıyor

Kripto Para Kazandıran Robot

AUD/USD şu anda 0.7260 bölgesindeki aylık en yüksek seviyelerini test ediyor ve parite küresel hisse senedi ve emtia piyasalarındaki canlı risk iştahından destek almaya devam ederken, art arda ikinci bir kazanç gününe hazırlanıyor. Şu an için parite 0,7265’teki 50 günlük hareketli ortalamada dirençle karşılaşıyor gibi görünüyor ve Kasım ayının sonuna kadar devam eden fiyat hareketini sınırlayan yükseliş trendinin üzerine çıkamadı.

Kripto Para Kazandıran Robot

AUD/USD paritesi, beklenenden daha güçlü olan ABD haftalık işsizlik başvuruları raporuna pek bir tepki görmedi. Referans olarak, ilk talepler 200.000’in altına düştü, devam eden talepler 1.716 milyon ile pandemi sonrası yeni bir düşük seviyeye düştü, bu da onu büyük ölçüde pandemi öncesi seviyelere geri getiriyor ve sigortalı işsizlik oranı %1,4’ten %1,3’e düştü.

Ülkenin yüksek aşılama oranı ve virüsle yaşamaya yönelik yeni vurgu (önceki sıfır Covid-19 stratejisinin aksine) yeni karantinaları olası kıldığından, AUD bu hafta Avustralya’da artan Covid-19 enfeksiyon oranlarına karşı dirençli kaldı. Avustralya hükümetinin herhangi bir zamanda kendi kendini tecrit etmeye zorlanan insan sayısını azaltmak için ABD’deki ve başka yerlerdeki yeni yönergelere uygun olarak Covid-19 pozitif bir kişiyle “yakın temas” tanımını daraltması bekleniyor.

Kripto Para Kazandıran Robot