Bitcoin’de Aralık 2018’den Beri Bir İlk: Neler Beklemelisiniz?

telegram

Bitcoin borsa arzı son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı

Bitcoin, haftalık zirvelerinden %7’nin üzerinde düzeltme yaptı ve şu anda 801 milyar dolarlık piyasa değeri ile 42.268 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte uzmanlara göre, en büyük olumlu göstergelerden biri, Bitcoin borsa arzının Aralık 2018’den bu yana üç yılın en düşük seviyesine ulaşması. On-chain veri sağlayıcısı Santiment şu verileri paylaştı:

Bir başka dramatik düşüş serisiyle birlikte, Bitcoin’in borsalardaki arzı, Aralık 2018’den bu yana görülen en düşük yüzde olan sadece %10,87’ye geriledi. Genellikle, borsalardan çıkan bu devam eden kripro para eğilimi, büyük satış riskini sınırlar.

Bitcoin

Lider kripto para birimi son üç gündür baskı altında ve onunla birlikte altcoin’leri de aşağı çekti. Enflasyon verilerinin yanı sıra bazı analistler, Ukrayna krizi gibi jeopolitik faktörlerin piyasa üzerinde ağırlık oluşturduğuna inanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin savunucuları, Bitcoin’i diğer varlık sınıflarına karşı tutmanın hala daha az riskli olduğuna inanıyor. MicroStrategy CEO’su Michale Saylor şunları söyledi:

Yatırımcıların şu anda karşı karşıya olduğu belirsizlikler göz önüne alındığında, Bitcoin’i elde tutmak, herhangi bir para birimi, kredi, hisse senedi, emtia veya mülk karışımından daha az riskli geliyor.

kripto para robotu