Bu 5 NFT Token’i Düşüşe Rağmen Kapış Kapış Gitti!

telegram

NFT token satışları düşüşte

NFT satışları 2021’de yoğun bir yıl geçirdi ve son 12 ayda hacim 23 milyar dolara ulaştı. NFT pazarı, popülerlikleri ve nadirlikleri nedeniyle bir avuç öne çıkan lider isim tarafından domine edilmekte. Geçtiğimiz birkaç yıldaki kripto para birimi patlaması, daha yeni bir pazarın rekor seviyelere çıkmasına yardımcı oldu: Bunlar NFT’ler olarak bilinen dijital koleksiyonlardı. Aslında, sanatçılar, yatırımcılar ve girişimciler gelişmekte olan Web3 alanına indikçe toplam NFT satış hacmi geçen yıl 23 milyar dolara ulaştı. NFT’ler veya değiştirilemez tokenler, benzersiz, yeri doldurulamaz, çoğunlukla kullanıcıların çevrimiçi olarak satın alıp sattığı dijital öğelerdir.

BTC ve ETH Alan Dünya Devi, Bu NFT Token Projesini Ekledi!

 

kripto para robotu

NFT’ler, kripto para birimlerine benzer şekilde dijital bir mülkiyet kaydını tutmak için blockchain teknolojisini kullanır. İlk olarak, kripto para birimi Etherini destekleyen aynı blockchain olan Ethereum‘da piyasaya sürüldüler ve çoğu NFT hala yalnızca Ether kullanılarak satın alınabiliyor. Kripto para birimlerinde devam eden satışlara rağmen, NFT satışları nispeten iyi durumda. NonFungible.com’dan alınan verilere göre, yalnızca geçen hafta satışlar 237 milyon dolara ulaştı. Ancak bu, geçen haftaki NFT satışları kadar yüksek değil, 335 milyon dolardan yaklaşık %29’a düştü. NonFungible’a göre, NFT satışlarının artmasıyla birlikte, bunlar geçen hafta içinde en çok satan beş koleksiyon oldu.

En çok satan beş NFT koleksiyonu

5. Cool Cats. Satış hacmi: 5,4 milyon dolar. Satış sayısı: 264. En yüksek satış fiyatı: 64,952 dolar. Cool Cats, Ethereum blockchaininde programlı, rastgele oluşturulmuş NFT’lerin bir koleksiyonudur. 1. nesil, toplam 300.000’den fazla seçenek arasından rastgele bir araya getirilmiş 10.000 kediden oluşur. Çeşitli kıyafetlere, yüzlere ve renklere sahip Cool Cats’lerden oluşuyor.

kripto para robotu