DolarTL’de sakin bekleyiş

Kripto Para Kazandıran Robot

DolarTL Kuru haftaya sakin seyir ile başladı. Döviz korumalı mevduat ürünün açıklanmasından sonra sert geri çekilme yaşayan parite 10 seviyesine geri çekilme yaşadıktan sonra hızla 50 ve 22 günlük ortalamalarının üzerine atarak 13.80 seviyelerine yükseldi. Bu sabah saatlerinde 13.70 ve 13.80 arasında seyreden paritede sakin seyir sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Hazine Bakanı Nebati tarafından yeni ürünlerin gelmeye devam edeceği söylenirken yeni ürünlerin DolarTL kuru üzerindeki etkisi takip edilecek.

Kripto Para Kazandıran Robot

Geçen hafta yayımlanan Fed tutanakları sonrası Fed’in beklenenden erken bir tarihte faiz artıracağı beklentilerinin artış göstermesi ile gelişmekte olan ülke para birimlerinde baskı görüldü. ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1,51 seviyesinden yüzde 1,80 seviyesine kadar yükseldi. Haftanın ilk günü dolar endeksi 96 seviyesi yakınlarında seyrini korurken, ABD 10 yıllık tahvil faizleri yüzde 1,76 seviyesinde bulunuyor. Gelişmekte olan ülke para birimleri ise dolar karşısında yatay bir eğilim içerisinde bulunuyor.

Forex analistleri DolarTL’de 14’ün altında seyirlerin korunmasının önemli olduğunu belirtirken 14’ün üzerinde seyirler görülmesi durumunda TCMB’den yeni bir müdahale gelip gelmeyeceğinin takip edileceğini söylüyor. Bu hafta gözler Çarşamba günü açıklanacak ABD enflasyon verisinde olacak. Bugün ise Türkiye’de işsizlik oranı takip edildi. İşsizlik beklentilere paralel %11,2 açıklanırken DolarTL kuru üzerinde belirgin bir etki yaratmadı. Günün geri kalanında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın gerçekleştireceği ihaleler takip edilirken, ABD’de toptan satış stokları takip edilecek.

Kripto Para Kazandıran Robot