DolarTL’de satış dalgası bitti mi?

Kripto Para Kazandıran Robot

DolarTL kuru geçen hafta boyu baskılı seyrini sürdürdü. Geçen haftanın başında 18.21 seviyesini görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini test eden parite haftayı 10.53 seviyesinde tamamladı. Dolar kuru geçen hafta kur korumalı mevduat ürününün duyurulması ile 18.36’dan 11 seviyesinin altına geriledi. Dolar kurunda oynaklık geçen haftanın başına göre azalmış olsa da halen devam ediyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Volatilitenin yüksek olmaya devam ettiği DolarTL kurunda dalgalanmanın 10 ile 13.40 arasında sürmesi beklenebilir. Bu sabah saatlerinde 11.53 seviyesini test ederek 50 günlük ortalamasına yükseliş gösteren parite bu seviyeden gelen satış baskısı ile kısmi geri çekilme yaşıyor. TSİ 11:00’da 11.33 seviyesinde seyreden paritede 50 günlük ortalama seviyesi 11.50’nin üzerinde kapanış şartı aranacak.

Yılın son haftasında yurt dışında takip edilecek önemli bir veri bulunmuyor. Yurt içinde ise kur korumalı mevduat ürünü ile ilgili detaylar izlenmeye devam edilirken, bugün kapasite kullanım oranı ve reel sektör güven endeksi takip edilecek. Cuma günü ise dış ticaret dengesi açıklanacak. Diğer taraftan, geçen hafta 96.5 seviyesinin altına gerileyen dolar endeksinin 96.5 altında seyrini sürdürmesi gelişmekte olan ülke para birimleri üzerindeki baskıyı azaltabilir.

Forex analistleri DolarTL’de 50 günlük ortalama seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanabilirse kurun tekrardan yukarı yönlü seyrini sürdürebileceğini söylerken 50 günlük ortalamanın altında baskının bir süre daha devam edebileceğini söylüyorlar.

Kripto Para Kazandıran Robot