Marathon, 900 Milyon Dolar Değerinde Yeni Bitcoin Madencilik Cihazları Sipariş Etti

Kripto Para Kazandıran Robot

Marathon, Bitmain’den yaklaşık 900 milyon dolar değerinde Bitcoin madencilik cihazı sipariş etti

Kripto Para Kazandıran Robot

Marathon, Bitmain’den yaklaşık 900 milyon dolar değerinde Bitcoin madencilik cihazı sipariş etti.

Nasdaq’ta işlem gören önde gelen Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon, 879 milyon dolar değerinde yeni Bitcoin madencilik cihazları sipariş etti. Bu son satın alım ile Marathon’un hash oranının 2023’ün başına kadar 23.3 EH/s’ye çıkması bekleniyor.

Söz konusu satın alım aslında geçtiğimiz hafta duyurulmuştu. Ancak rakam, Salı günü açıklandı. Açıklamaya göre Marathon, 2022 yılı boyunca partiler halinde 78.000 adet Bitmain’in Antminer S-19 XP madencilik cihazı teslim alacak.

Marathon CEO’su Fred Thiel konu hakkında yaptığı açıklamada bu son siparişin toplam hash oranı açısından Bitmain’in şimdiye kadar S19 XP’ler için aldığı en büyük tek siparişi temsil ettiğini söyledi ve ekledi:

ABD’li Marathon Digital Holdings, dünyanın en büyük halka açık Bitcoin madenciliği şirketlerinden biridir. Çin’in bu yıl Bitcoin madencilerine yönelik yeni baskılar ortaya çıkarmasının ardından ABD merkezli Bitcoin madencilerinin pazardaki payı önemli ölçüde arttı. ABD şu anda %35’in üzerindeki hash oranı ile Bitcoin madenciliği pazarına liderlik ediyor.

Kripto Para Kazandıran Robot