Ünlü CEO: Altın Fiyatı Bu Seviyelere Gidiyor! Gümüş ise…

telegram

“İnsanlar altını ve gümüşü unuttu”

Silver Hammer Mining Corp.’un başkanı ve CEO’su Morgan Lekstrom, röportajında, gümüşün fiyat hareketinin 2021’de hayal kırıklığı yaratmasına rağmen, değerli metalin 2022’de parlaması için birçok fırsat olacağını söyledi. Belirsizlik hâlinin piyasaya yeniden girdiğini söylüyor. Lekstrom, risk azaltma eğiliminin kripto para satışlarıyla zaten görülebileceğini de sözlerine ekledi.

2 Analist: Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşebilir!

Kripto para pazarı, Kasım ayında 3 trilyon dolarla zirveye ulaşmasından bu yana piyasa değerinde 1 trilyon dolardan fazla kaybetti. Lekstrom, Fed’in yaklaşan faiz artırımının likiditenin kurumakta olduğu anlamına geldiğini açıkladı. Uzman, insanların gümüş ve altın ve özellikle gümüş hakkında çok şey unuttuğunu, ancak bu eğilimin tersine döndüğünü görmeye başlayacağımızı söylüyor.

kripto para robotu

Uzman: Altın fiyatı bu seviyelere çıkarsa gümüş de yükselir

Lekstrom, gümüşün güçlü endüstriyel talebi olan parasal bir metal olması nedeniyle benzersiz bir konumda olduğunu da sözlerine ekledi. Gümüşün yükselen enflasyona karşı bir önlem olduğunu ve devam eden küresel tedarik zinciri sorunlarından etkilenen sanayi sektöründe bir miktar yukarı yönlü risk sağladığını açıkladı. Lekstrom gümüş konusunda iyimser olsa da, değerli metalin potansiyelini ortaya çıkarmanın anahtarının altın olduğunu söyledi. Yönetici, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Altın fiyatları 1.900 doların üzerine çıkıp 2.000 dolara doğru gidebilirse, o zaman gümüşün yükselişini göreceğiz.

kripto para robotu