USD/CAD: Kanada doları çekici görünmeye başlıyor – TDS

Kripto Para Kazandıran Robot

Kanada işgücü piyasası, Aralık ayı boyunca yaratıla bir diğer 55 bin iş ile toparlanmasında sağlam ilerleme kaydetmeye devam ediyor. Verilerin CAD üzerinde çok az etkisi oldu, ancak burada, Kanada Merkez Bankası toplantısının canlı olduğu yönünde bir önyargı benimsemek için yeterli veri var. Bu nedenle, TD Securities’deki ekonomistler, risk/ödülün çılgınlar lehine hareket ettiğini düşünüyor.

Kripto Para Kazandıran Robot

Kanada işgücü piyasası 2022’ye sağlam temellerle giriyor

“Kanada ekonomisi Aralık ayı boyunca 25 bin (TD: 30 bin) için piyasa konsensüsünün üzerinde 55 bin iş ekledi ve işsizlik oranını %5,9’a çekti. Ayrıntılar biraz karışıktı, tam zamanlı istihdam 123 bin arttı, çalışılan saat sadece %0,3 arttı ve ücret artışı yıllık %2,7’ye düştü.”

“Bugünün raporu, piyasaların şu anda yaklaşık %50 oranında bir faiz artırımı şansını fiyatladığı Ocak toplantısı öncesinde BoC üzerinde biraz daha baskı oluşturmalı, ancak biz Nisan ayında artış aramaya devam ediyoruz.”

“USD/CAD paritesi için aşağı yönlü görünümümüzü koruyoruz, ancak çok sıkılaşmacı bir Fed ve derinden yerleşik USD konumlandırması göz önüne alındığında USD hareketinin biraz esnek olabileceğini düşünüyoruz.”

Kripto Para Kazandıran Robot