Yatırım Stratejisti: Ethereum Yatırımcıları, Bu Altcoin’lere Geçiyor!

telegram
Bitcoin ve SHIB ABD'den Gelen Bu Haberle Fena Düştü!

Ethereum için önemli bir uyarı

Bankacılık devi Morgan Stanley’den bir analist, önde gelen altcoin Ethereum’un (ETH), yatırımcılar daha ucuz ve daha hızlı rakiplere yöneldikçe pazar payının azaldığını görebileceğini söylüyor. Yeni bir raporda, yatırım stratejisti Denny Galindo, en popüler akıllı sözleşme platformunun ayı durumunu detaylandırarak, ölçeklenebilirlik sorunlarına ek olarak gelecekteki düzenlemelerle, rakiplerinin benzerlerinden gelen sert rekabetle karşı karşıya kalabileceğini söyledi. Analist diyor ki:

Ethereum, akıllı sözleşme pazarında Bitcoin‘in değer deposu pazarında karşılaştığından daha fazla rekabetle karşı karşıya. Ethereum, akıllı sözleşme platformu pazar payını daha hızlı veya daha ucuz alternatiflere kaptırabilir.

Gözler Bugün Bu 7 Altcoin'de: İşte Olacaklar!

Öne çıkan Ethereum alternatifleri arasında Avalanche (AVAX), Solana (SOL), Cardano (ADA), Terra (LUNA), Polkadot (DOT) ve Algorand (ALGO) bulunuyor. Galindo, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto varlığının, zincir içi tıkanıklık ve yüksek işlem ücretleri nedeniyle ölçeklenebilirlik sorunları yaşayabileceğini ekliyor. Yükseltilmezse ETH’nin sonunda kendi kaynaklarını geride bırakabileceğini söylüyor. Analist şöyle diyor:

Ethereum’a özgü ikinci büyük risk, blockchain şişkinliği ve ölçeklenebilirlik. Blockchainler, yerleşik fazlalığa sahip oldukları için temelde pahalı teknolojilerdir. Küresel bir akıllı sözleşme platformu olabilmek için, Ethereum’un çok büyük miktarda veri depolaması gerekiyor (öncelikle her akıllı sözleşme için değişkenler) ve potansiyel alternatiflere göre işlem başına kullanımı daha hızlı ve daha ucuz olmalı…Zamanla, Ethereum’un depolama talebi, değiştirilmediği sürece muhtemelen kaynaklarını aşacaktır.

kripto para robotu